Online Randevu

TR
TR EN

Blog

Baby Face Ultra

Baby Face Ultra Amerikan FDA onayına sahip olan LaseMD cihazıdır. Lutronic thulium lazer teknolojisiyle ciltte dakikada 6.000 mikro kanal açar.

Devamını İncele

Mevsimsel Saç Dökülmesi

Mevsimsel saç dökülmesinin en önemli belirtisi yılın belirli dönemlerinde saç dökülmesinin artmasıdır. Saçınızı taramanızdan sonra fırçanızda daha fazla saç teli olduğunu, saçlarınızın sürekli kıyafetlere döküldüğü veya duş giderinde eskisinden daha fazla saç olduğunu fark edebilirsiniz.

Devamını İncele

Ultraformer III

ULTRAFORMER III, ultrason enerjisinin cilt gençleştirme, cilt sıkılaştırma ve istenmeyen bölgesel yağları azaltmak için kullanıldığı bir cihazdır.

Devamını İncele

Damar Lazeri

Güneş, cildin en hassas bölgelerinde damarların çıkmasına sebep olur. Ayrıca sıcak hava, güneş yanıkları, kuvvetli rüzgar ve rozasea (gül hastalığı) da kılcal damarlara neden olmaktadır.

Devamını İncele

Hydrafacial

Vorteks başlıklar ile gözeneklerdeki kalıntıları vakum ile temizleyerek, cildin yüzeyini antioksidanlar, peptitler ve nemlendiriciler ile besleyip cilt parlaklığını ve sıkılığını arttıran bir cilt bakımı işlemidir.

Devamını İncele

Hangi Cilt Tipine Hangi Kozmetik İşlemler Uygun?

Cilt tipleri; normal, karma, yağlı, kuru ve hassas olarak sınıflandırılmaktadır. Her cilt tipine göre uygulanması gereken günlük bakım ve işlemler ise farklılık göstermektedir.

Devamını İncele

Gözenek ve Siyah Nokta Tedavisi

Genel olarak siyah noktaya sahip kişilerin ciltleri karma ve yağlıdır, eş zamanlı yağlanma ve sivilce sorunu da yaşarlar.

Devamını İncele

Akne ve Diyet

Günümüzde artış gösteren akne sorunları sadece gençlerde görülen bir hastalık değildir. Ergenlik döneminde hastalığın görülme sıklığı %90’lardadır.

Devamını İncele

Göz Çevresi Dermokozmetik Uygulamalar

Genetik yapı, hormonal, metabolik nedenler ve çevresel faktörlerin ( kötü beslenme, uykusuzluk, sigara ve alkol kullanımı) etkisi ile göz çevresi kırışıklığı, göz çevresi renk değişimi, göz altı torbalanması ve göz altı oluğunda belirginleşme görülebilmektedir.

Devamını İncele

Nd Yag Lazer Epilasyon

Fotona Nd:YAG lazer sistemleri, diğer birçok estetik cilt tedavisinin yanı sıra kalıcı tüy azaltma için idealdir.

Devamını İncele

Mezoterapi

Mezoterapi kişinin ihtiyacına göre belirlenen solüsyonların cilt altına iğneler yardımı ile verilmesi yöntemidir.

Devamını İncele

Scarlet X (Altın İğne Tedavisi) İstanbul

Mikro iğneler yardımıyla cilt altına radyofrekans enerjisi iletilmesine dayanan teknolojiye altın iğne tedavisi denir.

Devamını İncele

Jalupro Gençlik Serumu Nedir?

Jalupro, sağlık bakanlığından onaylı, gençlik serumu olarak da bilinen bir mezoterapi ürünüdür.

Devamını İncele

Akne Skarlarında Tedavi

Akne skarları kollajenin azalması sonucu atrofik skarlar ve kollajenin artması sonucu hipertrofik skarlar ile keloidal skarlar olarak gözlenir.

Devamını İncele

Cilt Yaşlanması Önlenebilir Mi ?

Deri yaşlanmaya bağlı değişikleri en belirgin olarak gösteren kompleks ve dinamik bir organdır.

Devamını İncele

Kadınlarda Saç Hastalıklarında Tedavi

Saç kadın için önemli bir aksesuar ve güzellik simgesidir.

Devamını İncele

Dermatoloji Nedir ?

Dermatoloji, tıp biliminin alt alanlarından biridir ve cilt, saç, tırnak ve mukoza zarları gibi dış yüzey organlarının sağlığı ve hastalıkları ile ilgilenir.

Devamını İncele

Kök Hücre ile Saç Dökülmesi Tedavisi

Kök hücre tedavisi, saç dökülmesi tedavisinde kullanılan yeni bir tedavi yaklaşımıdır.

Devamını İncele

Hyaluronik Asitin Cilde Etkileri Nelerdir?

Hyaluronik asit vücudumuzda doğal olarak bulunan glikozaminoglikandır. Hyaluronik asit vücudumuzda başlıca ciltte, bağ dokusunda ve gözde bulunur. Hyaluronik asit ciltte ağırlığının 1000 katı su tutma kapasitesine sahip olup cildin nem dengesi için önemli bir bileşendir. Ek olarak cildin korunması ve yenilenmesi sürecinde de etkisi olup cildin esnek, parlak ve genç görünmesine de katkı sağlar.

Devamını İncele

Yaz Mevsiminde Cilt Lekelerine Dikkat!

Deri rengini melanosit isimli hücrelerden salınan melanin pigmenti oluşturur. İlaçlar, hastalıklar, kozmetikler ve ultraviyole melanosit fonksiyonlarında artışa yol açarak deride lekelenmelere neden olur. Melazma yetişkinlerde yüzde kahverengi lekeler olarak ortaya çıkan bir cilt rahatsızlığıdır. En sık tutulum bölgeleri yanaklar, burun köprüsü, alın ve üst dudaktır.Güneşten gelen ultraviyole ışık pigment üreten hücreleri (melanositleri) uyaran ve melasmaya yol açan en önemli faktördür.

Devamını İncele

Genital Siğil Nedir?

Human Papilloma Virüs (HPV)’ün genital bölgede neden olduğu siğile (verrükaya) verilen isimdir. Dünyada cinsel ilişki ile en sık bulaşan enfeksiyon olan HPV enfeksiyonu, ilk cinsel deneyimini erken yaşta yaşayan ve cinsel partner sayısı fazla olan bireylerde daha sık görülmektedir.

Devamını İncele

Cildiniz için Vazgeçilmez Kolajen

Son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz kolajen, fibroblastlar ve diğer hücreler tarafından oluşturulan bir protein türüdür. Cilt ve kas hücrelerinde bulunan kolajenin temel görevi bağ dokusunu güçlendirmek ve vücut bütünlüğünü korumaktır. Kas ve cilt hücrelerini koruyan bağ dokusu yapısına katılarak cilde dayanıklılık, esneklik ve canlılık kazandıran kolajen aynı zamanda eklem, tendon ve organları bir arada tutmada görevlidir.

Devamını İncele
Dr. Işıl Bulur Whatsapp