Online Randevu

TR
TR EN

Dermamelan

Cildin kademeli olarak ve kontrollü bir şekilde tamamen yenilendiği, hiperpigmentasyonun düzeltilmesinde ve düzenlenmesinde maksimum etki sağlayan enzimatik peelingdir.

Dermamelan® tedavisi nasıl uygulanır?

Klinikte uygulanan ve krem yapıda bir maske ciltte 4 saat kaldıktan sonra temizlenir. Evde kullanılması istenen Dermamelan® 2, yatıştırıcı krem ve güneş koruyucu ile tedaviye 4 ay devam edilir.

Dermamelan® tedavisi sırasında hangi yan etkileri görebilirim?

Dermamelan® uygulması ile ciltte kızarıklık ve sıcaklık hissi görülebilir. Ev tedavisinde de hafif pullanma, hassasiyet olabilir. Önerilen ev ürünlerinin uygulanması ile bu etkiler ortadan kalkmaktadır.

Dermamelan® tedavisi ile etkiyi ne zaman görmeye başlarım?

Tedavi sonrası ilk haftalarda cilt dokusunda iyileşme ve lekenin renginde azalma görülür. Ancak tam etki görülmesi ev kitinin kullanılması ile 4. Ayda gözlenir.

Dermamelan® tedavisi sırasında lekelerim kalıcı olarak giderilir mi?

Dermamelan® tedavisi ile lekeler çok önemli ölçüde azalmaktadır. Ancak tedavi sonrası lekelerin tekrarlaması olası olduğundan düzenli ev ürünleri ve güneş koruyucu kullanımına devam önemlidir.

Dermamelan® tedavisi tekrarlanabilir mi?

Dirençli lekelerde tedavi yılda bir tekrarlanabilir.

Mevsimsel Saç Dökülmesi

Mevsimsel saç dökülmesinin en önemli belirtisi yılın belirli dönemlerinde saç dökülmesinin artmasıdır. Saçınızı taramanızdan sonra fırçanızda daha fazla saç teli olduğunu, saçlarınızın sürekli kıyafetlere döküldüğü veya duş giderinde eskisinden daha fazla saç olduğunu fark edebilirsiniz.

Devamını İncele
Dr. Işıl Bulur Whatsapp