Online Randevu

TR
TR EN

Scarlet X (Altın İğne Tedavisi) İstanbul

Mikro iğneler yardımıyla cilt altına radyofrekans enerjisi iletilmesine dayanan teknolojiye altın iğne tedavisi denir. Kollajen ve elastin lifler yaşlanma sürecine ve çevresel faktörlere bağlı azalır ve cilt elastikiyetini kaybeder.

Scarlet X özel tasarlanmış 25 adet altın kaplama mikro iğnelerden oluşan kartuş ile 0,3- 4,0 mm cilt derinliğine inerek, radyo frekans dalgaları iletir. Ciltte iyileşme süreci bu uyarılar sayesinde gerçekleşir. Büyüme faktörleri, cilt yenilenmesi için gereken sitokinler salgılanır, kollajen ve elastin üretimi artar. Scarlet X tedavisi ile cilt elastik daha genç görünür. Ciltteki ton farklılıkları, akne izleri, yara izleri, lekeler, ince kırışıklıkların tedavisi,çene konturunun belirginleşmesi, gıdı toparlama, genişlemiş gözenek tedavisini etkili bir şekilde gerçekleştirir. Tüm bu etkilerine ek olarak yaz-kış yapılabilmesi ve yan etkisinin olmaması da tedavininin önemli avantajlarıdır.

Scarlet X Kullanım Alanları Nelerdir ?

 • Cilt gençleştirme, cilt yenileme ve elastikiyet kaybının giderilmesi, kırışıklık tedavisi
 • Yüz ve Çene Hatlarının Belirginleşmesi
 • Boyun & Gıdı Toparlama
 • Kaş Kaldırma Cilt tonunun eşitlenmesi
 • Melazma / Leke tedavisi
 • Kızarıklık ve Gül hastalığı tedavisi
 • Göz çevresi kırışıklığı ve torbalanmasının giderilmesi
 • Akne ve Akne izi tedavisi
 • Yara izi tedavisi Çatlak (stria) Tedavisi
 • Cildin yağ dengesinin sağlanması
 • Gözeneklerin küçültülmesi

Scarlet X Acılı Bir İşlem Midir ?

Scarlet X işlemi öncesinde uygulama alanı anestezi kremi ile uyuşturulduğu için ağrı minimal hissedilir.

Scarlet X Kimlere Uygulanabilir ?

Scarlet X, kadın ya da erkek farketmeden cilt ihtiyaçları doğrultusunda her yaş grubuna ve her cilt tipine uygulanabilir.

Scarlet X Kaç Seans Uygulanır ?

Scarlet X seans sayısı ve sıklığı, cildin ihtiyacına göre değişmek ile beraber genellikle 3-4 hafta ara ile yılda minimum 3 seans uygulanması önerilir.

Scarlet X hangi mevsimde uygulanır ?

Scarlet X işlemi uygulama sonrası ciltte kabuklanma ve yara oluşturmaması nedeni ile yaz-kış uygulanabilir.

Scarlet X İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlem sonrası ciltte oluşabilecek kızarıklık, sıklıkla birkaç saatte geçmektedir. Kişi işlemden hemen sonra günlük yaşantısına dönebilir.  Ancak doktorunun önerdiği işlem sonrası bakım kremleri ve güneş kremi kullanımı önemlidir. Hastaya özel olarak oluşturulan günlük cilt bakım rutinin kullanılması ise işlemin etkinliği arttıracaktır.

Scarlet X İşlemi Ne Kadar Sürer ?

İşlem süresi uygulanacak endikasyona göre değişmek ile beraber ortalama 15-30 dakika sürmektedir.

Scarlet X Tedavisinde Sonuçlar Ne Zaman Görülür ?

Gözenek sıkılaşma ve ciltteki renk tonu eşitliği ilk seans itibari gözlenmeye başlamaktadır. Yüzde lifting etki, skar tedavisinde ise kollajen üretiminin tamamlanması ile istenilen sonuçlara ulaşılması 3.aydan sonra başlamaktadır.

Scarlet X Kalıcılığı Ne Kadar Sürer ?

Scarlet X ile akne izi, yara izi, çatlak (stria) tedavileri sonrası etki kalıcı olmaktadır. Yaşlanma karşıtı ve lifting etki için yapılan uygulamalarda ise yaşlanma sürecini durduramadığımız için yılda3 seanslık uygulanmaların  kollajen üretimini arttırmak için yapılması uygundur.

 

Cildiniz için Vazgeçilmez Kolajen

Son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz kolajen, fibroblastlar ve diğer hücreler tarafından oluşturulan bir protein türüdür. Cilt ve kas hücrelerinde bulunan kolajenin temel görevi bağ dokusunu güçlendirmek ve vücut bütünlüğünü korumaktır. Kas ve cilt hücrelerini koruyan bağ dokusu yapısına katılarak cilde dayanıklılık, esneklik ve canlılık kazandıran kolajen aynı zamanda eklem, tendon ve organları bir arada tutmada görevlidir.

Devamını İncele