Online Randevu

TR
TR EN

Deri Kanserleri

Deri kanserleri deri yüzeyinde lokal bir alanda meydana gelen renk değişiklikleri ve kabarıklık şeklinde kendini gösterir. Bazal Hücreli Karsinom, Skuamoz Hücreli Karsinom ve Malign Melanom en sık görülen deri kanserlerindendir.

Deri kanserlerinin tanısında dermoskopik inceleme önemlidir, ancak kesin tanı biyopsi ile konulur.Ultraviyole maruziyeti başta olmak üzere iyonizan radyasyon, kimyasal maruziyeti, immünsüpresyon ve genetik yatkınlık deri kanserleri için risk faktörleridir.

Sarı-kızıl saç, mavi-yeşil göz rengine sahip açık tenli bireylerde risk artmaktadır. Malign melanom mevcut benden gelişebileceği ve deri dışında organ metastazı riski yüksek olduğu için erken tanı ve takibi önemli olan bir deri kanseridir. Mevcut bende gelişen asimetri, şekil ve renk düzensizlikleri, boyut büyümesi, kaşınma ve kanama önem taşımaktadır.

Hangi Cilt Tipine Hangi Kozmetik İşlemler Uygun?

Cilt tipleri; normal, karma, yağlı, kuru ve hassas olarak sınıflandırılmaktadır. Her cilt tipine göre uygulanması gereken günlük bakım ve işlemler ise farklılık göstermektedir.

Devamını İncele