Online Randevu

TR
TR EN

Cosmelan

Cosmelan®, en şiddetli ve inatçı cilt lekelerinin tedavisi için kullanılan enzimatik peelingdir.

Ancak klasik peelinglerin aksine, Cosmelan® pigmentasyon lekelerini peelilng gibi gözle görülür şekilde ortadan kaldırıp, hafifletirken aynı zamanda aşırı pigmentasyon üretimini düzeltir.

Cosmelan® tedavisi nasıl uygulanır?

Doktor tarafından klinikte uygulanan krem yapıda maskenin ciltte 8-12 saat kalması ve süre sonunda temizlenmesi istenir. Hastaların optimum sonuçlar elde etmek için evde devam kitini minimum 6 ay kullanması tavsiye edilir. Tedavi ile beraber düzenli güneş koruyucu kullanımı oldukça önemlidir.

Cosmelan® tedavisi sırasında hangi yan etkileri görebilirim?

Cosmelan® uygulaması ile ciltte tahriş olabilir veya kızarıklık görülebilir. Bu beklenen bir durumdur ve birkaç gün içinde ortadan kalkacaktır. Bu süreçte önerilen yatıştırıcı kremlerin kullanılması ve güneşten korunmak oldukça önemlidir.

Cosmelan® tedavisi ile etkiyi ne zaman görmeye başlarım?

Tedavi sonrası ilk haftalarda belirgin etki görülür. Ancak tam etki görülmesi ev kitinin kullanılması ile 6. Ayda gözlenir.

Cosmelan® tedavisi tekrarlanabilir mi?

Dirençli lekelerde tedavi yılda bir tekrarlanabilir.

Cosmelan® tedavisi sırasında lekelerim kalıcı olarak giderilir mi?

Cosmelan® tedavisi ile lekeler önemli ölçüde azalmaktadır. Ancak tedavi sonrası lekelerin tekrarlaması olası olduğundan düzenli ev ürünleri ve güneş koruyucu kullanımına devam önemlidir.

Mevsimsel Saç Dökülmesi

Mevsimsel saç dökülmesinin en önemli belirtisi yılın belirli dönemlerinde saç dökülmesinin artmasıdır. Saçınızı taramanızdan sonra fırçanızda daha fazla saç teli olduğunu, saçlarınızın sürekli kıyafetlere döküldüğü veya duş giderinde eskisinden daha fazla saç olduğunu fark edebilirsiniz.

Devamını İncele
Dr. Işıl Bulur Whatsapp