Online Randevu

TR
TR EN

Mezoterapi

Mezoterapi çeşitli vitamin, poteinler, mineral, hyaluronik asid, mikrobesinler ve antioksidanların deriye küçük iğneler yardımı ile verilmesidir.

Mezoterapi Kullanım Alanları

  • Mezoterapisi cilt canlılığının ve parlaklığının arttırılmasında, ince kırışıklıkların tedavisinde, ciltteki sarkma ve gevşekliğin toparlanmasında, leke, yara ve sivilce izleri için yüz, boyun, dekolte ve ele uygulanabilir. Yüzde geniş gözenekli cilt yapısının azaltılması amacı ile de kullanılır.
  • Saç dökülmesi
  • Selülit

Mezoterapi Uygulaması Nasıl Yapılır?

Mezoterapi uygulaması iğne ile yapılır. Uygulama sırasında görülebilecek ağrı hissine kaşı lokal anestezik etkili kremler işlem öncesinde cilde sürülerek 30 dakika beklenir. İşlem uygulama bölgesine göre değişmekle beraber 15-30 dakika sürer.

Mezoterapi Uygulama Sıklığı

Mezoterapi işlemi seanslar halinde yapılır. Uygulama sayısı ve aralıklıları kullanılan ürüne ve kişinin ihtiyacına göre farklılık gösterir. Sıklıkla 2-4 haftada bir kez toplam 2-8 seans önerilmektedir.

İşlem sonrası güneş koruyucu kullanımı ve hastalığa göre değişecek dermatoloğunuz tarafından önerilen tedavinin uygulanması önemlidir.

Mevsimsel Saç Dökülmesi

Mevsimsel saç dökülmesinin en önemli belirtisi yılın belirli dönemlerinde saç dökülmesinin artmasıdır. Saçınızı taramanızdan sonra fırçanızda daha fazla saç teli olduğunu, saçlarınızın sürekli kıyafetlere döküldüğü veya duş giderinde eskisinden daha fazla saç olduğunu fark edebilirsiniz.

Devamını İncele
Dr. Işıl Bulur Whatsapp