Online Randevu

TR
TR EN

PRP

PRP kişinin kendi kanından elde edilen trombositten zengin plazmaya verilen isimdir. Trombositten zengin plazma içinde doku onarımını düzenleyen çeşitli büyüme faktörleri ve proteinler yer alır.

PRP Uygulaması Hangi Amaçla Yapılır?

  • Cilt gençleştirme
  • Leke tedavisi
  • Yara izi tedavisi
  • Saç dökülmesi tedavisi

PRP Nasıl Hazırlanır?

PRP için özel bir kan alma tüpüne temel bir laboratuvar testi için gerekli olana benzer şekilde az miktarda kan alınır. Tüp daha sonra kanı çok yüksek bir hızda döndüren ve trombositlerin kanın diğer bileşenlerinden ayrılmasına neden olan bir santrifüj içine yerleştirilir. Trombositler plazmaya konsantre edildikten sonra hastaya uygulanabilir. Aktivasyon ile trombositlerin yara iyileşme sürecinden sorumlu olan temel büyüme faktörlerini ve sinyal proteinlerini salmasına neden olur.

PRP Süreci Ne Kadar Sürer?

Kan alımı sadece birkaç dakika sürer ve hemen ardından 10 dakikalık bir santrifüj uygulanır. PRP tedavisinin hangi amaçla ve hangi bölgeye yapıldığına göre tedavi süresi, tedavi aralıkları ve sıklığı değişir. Sıklıkla 2-4 hafta aralıklı 4-6 seans önerilir.

Hangi Cilt Tipine Hangi Kozmetik İşlemler Uygun?

Cilt tipleri; normal, karma, yağlı, kuru ve hassas olarak sınıflandırılmaktadır. Her cilt tipine göre uygulanması gereken günlük bakım ve işlemler ise farklılık göstermektedir.

Devamını İncele